Dodano: 2015-11-17

Warsztaty „Katolik w świecie mediów”

Warsztaty „Katolik w świecie mediów”

W miniony weekend, 14-15 listopada, w Centrum Parafialnym przy parafii pw. św. Michała Archanioła w Zamościu odbyły się warsztaty pn.: „Katolik w świecie mediów”. Ich inicjatorem była Zamojska Wspólnota Odnowy w Duchu św.

Warsztaty poprowadziła grupa profesjonalistów związanych z medialną stroną organizacji kapucyńskiej - Golgoty Młodych. W jej składzie byli graficy: br. Łukasz Pyśk OFMCap, Anna Wolska-Rzewuska, Jerzy Wolski-Rzewuski oraz dźwiękowiec, montażysta i operator – Krystian Herncisz.

Uczestnicy mogli nabyć lub poszerzyć swoją wiedzę w kilku kręgach tematycznych: organizacja pracy przy projekcie, tworzenie rozpoznawalnej marki medialnej w katolickim środowisku, charakterystyka i reguły środowiska internetowego oraz warsztat pracy operatora i montażysty. Warsztaty miały charakter teoretyczny, jak i praktyczny, a ich uczestnicy mieli możliwość spróbowania własnych sił w tworzeniu form medialnych, jak choćby przygotowanie, prowadzenie i nagranie wywiadu telewizyjnego, o czym opowiada Krystian Herncisz.

Grupa związana z Golgotą Młodych prowadzi regularne warsztaty medialne dla środowisk katolickich. O tym, skąd pomysł na taką formę, opowiedział br. Łukasz Pyśk, jeden z głównych organizatorów Golgoty Młodych.

Wprowadzenie w życie dobrego projektu wymaga pracy i zaangażowania przynajmniej kilku osób. Jak się do tego zabrać powiedział w rozmowie z ks. Krystianem Bordzaniem br. Łukasz Pyśk.

W warsztatach uczestniczyło ponad 30 osób. O swoich oczekiwaniach względem nich mówi jedna z uczestniczek - Dominika Strukowska:

Wiedza medialna jest przydatna także w innych dziedzinach działalności, nie tylko ściśle związanych z mediami – zwróciła uwagę uczestniczka warsztatów, Ewelina Sokołowska:

Pomysł na tego typu warsztaty miał swoje podłoże. O inspiracji i pomyśle mówi ks. Krystianowi Bordzaniowi Tomasz Siwczuk - lider Zamojskiej Wspólnoty Odnowy w Duchu św. oraz członek diecezjalnego Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji:

Katolik w świecie mediów to pierwsze, choć miejmy nadzieję, nie ostatnie tego rodzaju spotkanie. O planach w tym kierunku opowiedział Tomasz Siwczuk.

Organizatorem warsztatów była Zamojska Wspólnota Odnowy w Duchu św. działająca przy Centrum Parafialnym parafii pw. św. Michała Archanioła w Zamościu.

 

 

Mat. ks. Krystian Bordzań

Fot. ks. Krystian Bordzań

Informuje: Anna Niderla

Galeria

Warsztaty „Katolik w świecie mediów” Warsztaty „Katolik w świecie mediów” Warsztaty „Katolik w świecie mediów” Warsztaty „Katolik w świecie mediów”

Posłuchaj  

Temat Posłuchaj
Tomasz Siwczuk
Tomasz Siwczuk
Ewelina Sokołowska
Dominika Strukowska
br. Łukasz Pyśk
br. Łukasz Pyśk
Krystian Herncisz